fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

YAKUP YEŞİLTAŞ GÜVEN TAZELEDİ

578 kez görüntülendi

YAKUP YEŞİLTAŞ GÜVEN TAZELEDİ
hemseri bilgi formu

Federasyonumuz Olağanüstü Genel Kurulu’nu;  değerli delegelerimizin katılımı ile Fatsa Dernekler Federasyonunun ruhuna yakışır bir şekilde gerçekleşti.

Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerden sonra kırgınlıklar asla olamaz. FADEF’İ, Fatsa’nın birlik ve beraberliğine katkı sağlamak, Kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak için kurulmuştur.  Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada FADEFİN çatısı altında ayrımın, ayrıcalığın ve ötekileştirmenin olamayacağı, barışın kardeşliğin sevginin ve saygının hâkim olacağını herkesin bilmesini istiyorum. Çünkü FADEF dayanışmanın, gönüllüğün ve birlikteliğin simgesidir.  Burada kazanan Demokrasi oldu. Fatsa Oldu. Fatsalılar oldu.  Fatsa Dernekler Federasyonu oldu.

Fatsa Dernekler Federasyon Başkanlığına şahsımı ve ekibimi seçen delegelerin göstermiş olduğu güven ve teveccühüne, katkı ve desteği bulunan tüm arkadaşlarıma  ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunuyorum.

 

Yakup YEŞİLTAŞ

Fatsa Dernekler Federasyonu

Genel Başkanı    (FADEF )

 

FATSA DERNEKLER FEDERASYONUN YÖNETİM VE DENETİM LİSTESİ


01-Yakup YEŞİLTAŞ

02-Osman Gülmez

03-Ahmet FİDAN

04-Mustafa BASKI

05-Mustafa KAYGIN

06-Faruk BİLGİLİ

07-Bülent TOPCU

08-Çoşkun ERMEK

09-Gündüz ERBİL

10-Abdullah ÖZCAN

11-Süleyman ÖZCAN

12-Ayşe YILMAZ

13-Ahmet KARABULUT

14-Turan ÖZSOY

15-Senol TONBAŞ

16-Ahmet CİMEN

17-Hayrettin KILIÇ

18-Gürol ÖZGÜRE

19-Murat BELİRMİŞ

20-Adem ATAŞ

21-Leyla KARATAŞ

22-Mahmut AĞLIK

23-Mehmet BEKLE

24-Sebile ÖZGEZ

25-Rıza YURT

26-Reyhan YÜKSEL

27-İbrahim YARICI

28-Ali SİNÇ

 

Fatsa Dernekler Federasyonun stratejik hedefleri

MİSYON: Fatsalılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak. Kültürümüzü yaşamak yaşatmak, tanınmasına ve gençlerimiz tarafından öğrenilmesini aracı olmak. Fatsalıların tanışma ve kaynaşmalarını sağlayacak sosyal ve kültürel faaliyetler yapmak.

VİZYON: Fatsa Dernekler Federasyonu olarak yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla hemşerilerimize hizmet eden dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık Fatsa’nın tanıtımına katkı sunan, Fatsa imajını yansıtan ve bu imajı güçlendiren geniş tabanlı bir Sivil Toplum Kuruluşu olmak.

DEĞERLERİMİZ:

Birlik ve Beraberlik,

Fatsa’nın insanlarını “Fatsa” ortak kimliği etrafında bir araya gelmesine katkı sağlamak,

Cesaret

Memleketi için görev verildiğinde cesurca varız diyebilmek.

Cömertlik

Memleketi için maddi manevi değerlerini karşılık beklemeden harcayabilmek. Dürüstlük Tüm işlerde doğru, anlaşılır ve hesap verebilir olmak.

Ehliyet ve Liyakat

Her alanda görevi ve sorumluluğu ehil olana ve hak edene vermek.

Saygınlık ve Güven

Fatsa kimliğini hakkıyla taşıyan, saygın ve güvenilir bir kurum olmak.

Samimiyet

İlişkileri samimi, içten ve açık bir şekilde yönetmek.

Sevecen İnsanlarımıza Sevgi, Saygı, Sadakat, Sebat, Sabır la iletişim kurmak Sorumluluk Yaşadığı dünyaya, devletine ve milletine sorumlu bir kurum olabilmek.

HEDEFLERİMİZ: Federasyonumuz Fatsa’nın vizyonuna, vizyon katmak amacıyla faaliyet, proje ve erkinlikler yaparak Fatsa ve Fatsalı İmajına pozitif değer sağlayacak, stratejik çalışmalar yürütecektir.

 

FATSA GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU:

Fatsalı gençlere ait bir çatı kuruluşun olmayışı yıllardır gençler özelinde birçok soruna sebep olmuştur. Özellikle çok kültürlü ve etnik farklıkların bir arada uzun yıllar yaşayabildiği, güncel siyasi meselelerin Fatsalı Gençleri ayrıştırması gibi sebepler ortak sorunlara ortak çözümler üretme irademizin azalmasına sebep olmaktadır. Sosyal medyanın ve dijital etkileşimin en üst düzeye çıktığı günümüzde gençlerin birbirleriyle, ailesiyle ve toplumla olan ilişkisi değişti. Fatsa Dernekler Federasyonunun fikrinin temelinde Fatsalı Gençlerin buluşma, kaynaşma, kültürünü öğrenme ve yaşatma düşüncesi yatmaktadır. Gençlerin birbiri ve kültürü ile etkileşimi arttırılarak birçok sorun veya problem engellenmiş olacaktır.

Mustafa BASKI

Mahmut AĞLIK

Adem ATAŞ

İbrahim YARICI

 

FATSANIN DEĞERLERİNİN TANITILMASI KOMİSYONU

Tarih ile teması zayıf olan bireylerin gelecek ile ilgili hedefleri de zayıf olur. Bir toplumun, milletin veya medeniyetin tarihi bireyi topluma, ülkesine ve milletine bağlayan temel bağdır. Bu bağın güçlü olduğu toplumlarda bireyler daha kendinden emin ve özgüven sahibidir. Fatsa Dernekler Federasyonu başta üyeleri olmak üzere tüm Fatsalı Gençlere önce Fatsa tarihini anlatmayı önemli bir görev olarak üstlenecektir. Düzenlenecek seminerler, paneller ve internet üzerinden yayınlanacak içerikler ile gençlerin tarih bilgisinin arttırılması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Fatsa’yı dünyaya tanıtılması konusunda Federasyonumuz aktif rol almak hedefi ile yola çıkmıştır. Bu amaca uygun olarak gerekli klasik ve yeni medya alanlarını kullanarak Fatsa’nın değerlerini tanıtmak adına süreç yönetimini planlayarak uygulayacaktır.

 

Osman GÜLMEZ,

Ahmet FİDAN

Ali DİNÇ,

Abdullah ÖZCAN

 

 

İNSAN KAYNAKLARI KOMİSYONU

Federasyonumuz bünyesindeki derneklerin üye listeleri bir veri bankası altında toplanacaktır. Bu veriler İnsan Kaynakları birimimiz tarafından tüm hemşerilerimizin kolaylıkla ulaşabilecekleri bir sistem halinde sunulacaktır. İşçi ve iş arayanları bir veri bankasında toplayıp, bir mail grubu halinde hemşerilerimize iletme Gibi faaliyetlerin çalışmaları yapılacaktır.

Ahmet KARABULUT

Gündüz ERBİL

Rıza YURT

 

SAĞLIK KOMİSYONU

Sadece İstanbul’daki değil Fatsa’da ki hemşerilerimize de sağlık komisyonu olarak hizmet vermeye çalışacaktır. Çünkü memleketimizdeki bazı hastalarımız büyükşehirdeki hastanelere sevk edilmekte. Bu konuda bize ulaşan hemşerilerimizin taleplerine cevap verilecektir. Hem şehrimize sahip çıkacak hekimlerimizin hangi hastanede hangi mevkide çalıştığının tespit edilerek bir porföy oluşturulacak. Komisyonumuzda yer alan Fatsa lı doktorlarımız her hangi bir karşılık beklemeksizin hemşerilerimize yardımcı olmak adına FADEF Sağlık Komisyonunda mutlulukla ve büyük bir çabayla görev yapacakları için hemşerilerimizin sorunlarının çözümü noktasında yaralı olacakları muhakkaktır. Hemşerilerime sağlık sorunları ile alakalı yardımcı olmak bize büyük bir haz vereceğine inanıyorum.

 

Mustafa KAYGIN,

İbrahim YARICI,

Murat BELİRMİŞ,

 

BİLİŞİM TANITIM KOMİSYONU

Bilişim günümüzde çağdaş yaşamın her alanında kendine yer edinmiş durumdadır. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan bilgisayarlar ve beraberinde getirdiği teknolojiler her alanda bir devrim niteliği yaratmıştır.

FADEF in Bilişim Komisyonu’nun öncelikli amaçlarından biri, Fatsa ile ilgili tüm haberleri, federasyonun yapacağı aktivite ve etkinlikleri Fatsalı hemşerilerimize en kısa zamanda ulaştırmaktır. Duyurular, federasyona ait resmi web sitesi, facebook, twitter ve youtube hesapları üzerinden yapılacaktır. FADEF Bilişim Komisyonu’nun görevleri arasında federasyonun tanıtım video filmlerin çekiminin yanı sıra konferans, organizasyon ve etkinliklerde yapılan sunumların hazırlanması da yer almaktadır.

FADEF Bilişim Komisyonu teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, bu gelişmeleri federasyona fayda sağlayacak yenilikler getirmek için kullanmayı hedeflemektedir.

 

Gürol ÖZCÜRE

Reyhan YÜKSEL

Ahmet FİDAN

Ahmet CİMEN

 

 

 

SAYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER

Yapılan etkinliklere Federasyonun katılımını sağlamak ve Federasyonun gelenek olarak yapacak olduğu organizasyonları planlamak. Fatsa gençlerini Sosyal ve kültürel anlamda daha ileri taşıyacak projeler geliştirilerek, bu projeleri tüm Fatsa gençleri ve hemşerilerimiz için hayata geçirecektir

Gençlerimiz için her geçen gün onları bekleyen tehlike boyutunun arttığı bu büyük şehirde, onların kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak amacıyla, Gençleri sanata ve sosyal yaşama hep beraber hazırlayabiliriz. Bizler başkalarının çocuklarını düşünmeyerek kendi çocuklarımızı tehlikeye attığımızı bilmek ve bu empatiyi yapmak zorundayız. Değerli hemşerilerimin duyarlı davranarak önce kendimizi, sonra çevremizi farkındalıkları artmış bireyler olarak, Fatsalıyı hak ettiğinden daha iyi yerlere hep birlikte taşınmasına katkı sağlayabiliriz. Fatsa da ramazan bayramından sonra piknik yapılması, Fatsa ile İstanbul arasında bir gönül bağının güçlenmesine vesile olabilir.

Turan ÖZSOY

Leyla KARATAŞ

Sebile ÖZGEZ

Şenol TONBAŞ

 

 

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Yüksek istişare kurulu doğal üyeler ve seçilmiş üyeler olmak üzere iki grup üyeden oluşur. Federasyon başkanı, dernek başkanları ve komisyon başkanları yüksek istişare kurulunun doğal üyeleridir. Seçilmiş üyeler; akademisyenler, üst düzey bürokratlar, iş adamları, siyasetçiler ve stk temsilcileri arasından Federasyon yönetim kurulunca belirlenir. Yüksek istişare kurulu 6 ayda bir toplanır. Kararları oy çokluğu ile alınır ve tavsiye mahiyetindedir.

Faruk BİLGİLİ,

Coşkun ERMEK,

Mehmet BEKLE,

 

PROJE GELİŞTİRME KOMİSYONU

AB, Kalkınma Ajansı, İŞKUR, TÜBİTAK vb. kuruluşlara yönelik Hibe Projeleri hazırlanması, konularında Üye derneklere danışmanlık yapmak .Üye Derneklerimizin talebi üzerine, mal, hizmet ve diğer konularda araştırmalar yapmak, bu konularda üyelerin görüşlerini tespit etmek ve çözüm getirmek amacıyla çalışmalar yapmak, Federasyon bünyesinde düzenlenen toplantı ve etkinliklerin organizasyonuna destek vermek, AB fonlarından faydalanılması amacıyla çalışma ve projeler yapmak. Hemşeri memnuniyeti anketleri düzenlemek ve raporlamak gibi çalışmalar yapılacaktır.

Ahmet FİDAN

Coşkun ERMEK

Şenol TONBAŞ

 

HUKUK VE MALİ İŞLER KOMİSYONU

Yasal bir hakkın nerede, ne zaman ve nasıl kullanılacağını bilmek o hakka sahip olmaktan daha önemlidir. Üyelerimizin hukuksal konularda ön bilgi verme konusunda çalışmalar yapmak ve güncel hukuksal gelişmeleri üyelerimize duyuracaktır. Federasyonun Mali işlerini yürütür ve hesaplarının tutulmasını sağlar. Mali konularda proje hazırlar. Hesapların düzgün ve zamanında tutulmasını sağlamak.

YAKUP YEŞİLTAŞ GÜVEN TAZELEDİ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık