fadeedddff
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Ordu Çevre Yolu Kendini Gösterdi

521 kez görüntülendi

Ordu Çevre Yolu Kendini Gösterdi
hemseri bilgi formu

Yapımına 2012 yılında başlanan, gidiş geliş toplam uzunluğu 21,4 kilometre olan Ordu Çevre Yolu’nun 10,7 kilometrelik birinci etabı havadan görüntülendi. Yolun tamamlanma aşamasına geldiği gözlendi.

Fatsa- Altınordu Çevre Yolu’nun Perşembe Kavşağı’ndan başlayan ve Terzili Mahallesi sınırları içerisinden geçerek sahil yoluna bağlanacak olan birinci etapta toplam uzunluğu 6,5 kilometre olan 3 adet çift tünel, uzunluğu 44 metre olan bir köprü, uzunluğu 2,5 km olan 5 adet çift köprü, 2 tanesi köprülü olmak üzere 6 adet kavşak bulunuyor.

Tünel ve viyadüklerdeki asfalt seriminin başladığı Ordu Çevre Yolu’nun yapımı tamamlanan Öceli Tüneli çıkışı ile Öceli-1 Viyadüğü arasındaki kesimde bir süredir yaşanan heyelanın yolun açılışını erteletti. Heyelanın ıslahı için Öceli Tüneli çıkışına bugüne kadar çift sıra halinde 399 adet, Öceli 1 Viyadüğü bölümüne yine çift sıra halinde 162 koruma kazığı çakıldı. Ayrıca viyadük ayaklarının etrafına da koruma kazıkları çakılarak sağlama alındı. Yolda halen toprak işleri, sanat yapıları, drenaj imalatları, asfalt serimleri ve tünel elektronik işlemleri gerçekleştiriliyor. Tüm çalışmaların Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağı ve Nisan ayının ilk yarısında yolun trafiğe açılacağı kaydedildi.

Çevre yolunun yakın zamanda ihale edilen yaklaşık 11 kilometrelik ikinci etabında çalışma başlatıldığı ve 2020 yılı sonunda bitirilerek gidiş-geliş toplam uzunluğu 21,4 kilometre olan Ordu Çevre Yolu’nun tamamının açılacağı kaydedildi.

Ordu Çevre Yolu Kendini Gösterdi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık