fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Fatsa’da “Kitap Kumbarası” Projesi Başlatıldı

654 kez görüntülendi

Fatsa’da “Kitap Kumbarası” Projesi Başlatıldı
hemseri bilgi formu

İlçemiz Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu öğrencileri okudukları kitapları kumbarada biriktiriyor.

Fatsa Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulunda başlayan kitap kumbarası projesi sayesinde öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve paylaşma duygusu aşılanıyor.

Okumanın ve okutmanın önemine dikkat çeken Fatsa Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu müdürü Kadir Başdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kitap kumbaraları sayesinde öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırdıklarını söyledi.

Kitap kumbarasında biriken kitapların daha sonra ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılacağını ifade eden Başdağ, öğrencilere bu proje sayesinde okuma alışkanlığının yanı sıra paylaşma duygusunun da aşılandığını belirtti.

Kısa bir sürede yüzlerce kitabın kumbarada biriktiğini dile getiren Başdağ, “Kitap kumbaraları birikince boşaltıp, tasnif ettikten sonra elde ettiğimiz kitapları daha önceden belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kitap okuyan insanlar çevresinde olup bitenlere karşı daha duyarlı refleksler gösteriyor. Bu projede okuma alışkanlığı, paylaşma ve kardeşlik bilincini artırmayı hedefledik.” diye konuştu.

Fatsa’da “Kitap Kumbarası” Projesi Başlatıldı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık