fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Kızılay’dan Fatsa’ya Anaokulu

519 kez görüntülendi

Kızılay’dan Fatsa’ya Anaokulu
hemseri bilgi formu

Türk Kızılayı İstanbul ve Fatsa Şubelerinin girişimleri ile yapılan Huriye, Hacı Ahmet İbiş Kızılay Anaokulu görkemli bir törenle açıldı.

Türk Kızılayı İstanbul ve Fatsa Şubelerinin girişimleri ile yapılan Huriye, Hacı Ahmet İbiş Kızılay Anaokulu görkemli bir törenle açıldı.

Dumlupınar İlkokulu bahçesinde Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın telekonferans ile katılımı ile gerçekleşen okul eğitime başladı.

Anaokulu açılışı öncesi Fatsa Kızılay Derneği Başkanı Erdi Şevketoğulları açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Şevketoğulları, “Din dil ırk ayrımı gözetmeden çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insana yardım eli uzatır her geçen gün İnsani Yardım alanında yürüttüğü yardım çalışmaları ile kapasitesini artıran Türk Kızılay’ı İnsani Yardım çalışmalarında Afrika’dan Asya’ya küresel bir aktör haline gelmiştir. Türk Kızılay’ı son 15 yılda Fahri Başkanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle 78 farklı ülkede doğal ve insan kaynaklı afetlere müdahale etmiş, ihtiyaç sahiplerinin barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamıştır. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitim çalışmaları yürüten Türk Kızılay’ı İstanbul şube başkanı İlhami Yıldırımöncülüğünde başlatılan ve devamında Başbakanımızın eşi Sayın Semiha Yıldırım’ın destekleriyle 81 ile 81 Anaokulu projesi ne dönüşmüştür. Bugün Fatsa’nın da aralarında bulunduğu Türkiye genelinde biten 13 Kızılay okulumuzun açılışını Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın telekonferans katılımıyla il protokol ile birlikte yapıyoruz. Okulumuzun yapımına yaptığı bağışlarla vesile olan ve adlarını yaşatmak isteğiyle yeni okulumuza anne ve babasının adını vermeye uygun gördüğümüz Kızılay dostu İlhan İbiş’e teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz ise programda yaptığı konuşmada, “Kızılay, dil, din mezhep ayrımı yapmadan dünyanın her yerinde mağdurların yardımlarına koşan aziz Türk milletinin şefkat, merhamet ve yardım elidir. Türkiye hayır ihracatı bakımından dünyada birinci sıradadır. En fazla hayır yapan en fazla mağdurun yanında olan Türkiye cumhuriyeti devletidir. Eğitim anlamında da ülkemizde yatırımları var. Bunlardan bir tanesi de Fatsa ilçemize oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ordu Valisi Seddar Yavuz, okulu yaptıran İbiş ailesine ve Fatsa Kızılay Şube Başkanı Erdi Şevketoğullarına teşekkür plaketi takdim etti.

Program, Başbakan Yıldırım’ın telekonferans sistemi ile bağlanması ile kurdelenin kesiminin ardından protokol daha sonra okulda eğitim gören minik öğrencilerle biraya gelmesi ile son buldu. –

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık