fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Kahvaltı Programımız Fatsa Güneş Gazetesinde

757 kez görüntülendi

Kahvaltı Programımız Fatsa Güneş Gazetesinde
hemseri bilgi formu

Federasyonumuzun Pazar Günü İstişare Toplantısı Yerel Basında ; 

Fatsa Dernekler Federasyonu 30 Ekim 2016 Pazar günü kahvaltılı istişare toplantısı yaparak kaliteli bilgiler paylaşıldı.

Fatsa Dernekler Federasyonu 30 Ekim 2016 Pazar günü kahvaltılı istişare toplantısı yaparak kaliteli bilgiler paylaşıldı. Fatsa Dernekler Federasyonu genel başkanı Yakup Yeşiltaş konuşmasında 7 tane dernekle kuruluşumuzu yaptığını,  Genel kurula Allah üzün verirse 19 dernekle gideceğini belirten başkan geniş tapanlı bir sivil toplum kuruluşu olmak istiyoruz. Diyerek konuşmasına devam etti.
Sivil Toplum Kuruluşları hepimizin bildiği gibi aynı amaç ve hedeflerde birçok bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları kuruluşlardır. Yani İnsanların tek tek yapamadıklarını beraber yapmaları için kurulmuş olan Sendikalar, meslek odaları, hemşeri dernekleri ve vakıflar olarak birlikteliği, gönüllülüğü ve dayanışmayı temsil eden Sivil Toplum Kuruluşlarıdır. İşte bu tarzda olan hemşeri derneklerimizi siyasi partilerle kıyasladığımızda; derneklerimizin en az siyasi partiler kadar etkili olduğunu görürüz.  Çünkü dernekler bir toplumda her görüşe sahip olan bütün insanları kendi çatısı altında toplayabilmektedirler.  Diğer tarafta ise siyasi partiler sadece kendi ideolojileri doğrultusundaki insanları bir araya getirmektedir. Dolayısıyla, Demokrasilerde nasıl ki, siyasal partiler olmazsa olmazı ise, Sivil Toplum Kuruluşlarında Demokrasinin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle STK’lar demokrasinin olmazsa olmaz unsurları olarak toplumsal hayatımızın odak noktasında yer almalıdır. Onun için, Ülkemizde ileri demokrasinin oturması, Sivil Toplum Kuruluşlarına gereken önemim verilmesiyle eşdeğerdir. O zaman bu sivil toplum kuruluşlarına genel ve yerel yönetimler tarafından daha iyi önemsenmelidir. Çünkü iyilik ve yardımı seven bireylerin gönüllü katılımı ile oluşan sivil toplum kuruluşları, İnsan için, insanlık için, toplum için ve devletimiz için çok önemli olduğu, İnsanların bilinçlenmesi, birlik ve beraberlik içinde yaşaması için sorunları çözmek ve çözüm yolları üretmek açısından, önemlidir.Halkın sesi, gözü ve kulağı olan, Devlet ve halkın arasında bir köprü kuran, Devletin ve vatandaşların tüm hak ve hukukunun savunuculuğunu yapan Sivil Toplum Kuruluşların herkese yardım etmesi ve toplumlara yararlı hizmetler geliştirmek için çalışıyor olması önemli olduğunu düşünüyorum”dedi

Kahvaltı Programımız Fatsa Güneş Gazetesinde Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık