fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

FADEF’DEN SOSYAL FARKINDALIK

211 kez görüntülendi

FADEF’DEN SOSYAL FARKINDALIK
hemseri bilgi formu

Başkanlığını yaptığım, Fatsa Dernekler Federasyonu; Yardımlaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve gönüllüğün simgesidir. Bu simgeyi oluşturan yaklaşık 45 Derneği’mizin içeresinde yer alan Fatsa Sevdalıları, Fatsa da yaşıyorsa ve Fatsa’nın nimetlerinden yararlanıyorsa yönetimine ve toplumsal gelişimine bir nebze katkı olsun düşünceyle elini taşın altına koyan gönüllü ellerdir.
Bu gönüllü eller, Fatsa’nın derdi ile dertlenen kederine ve sevincine ortak olmak isteyen vefalı insanlardır. Bu insanlar yaşadığı ilçede her türlü sosyal konuya duyarlı olan insanlardır. Dün olduğu gibi bu günde toplumun çıkarlarını ön planda tutarak yardıma muhtaç olan kardeşlerine Fatsa Dernekler Federasyonu çatısı altında gönlünü açarak gereken duyarlılığı göstermiştir.
Çünkü Ülkemiz milletimiz ve bütün insanlık çok kritik bir süreçten geçerken Gönlü gerçek sevgi dolu insanlardan oluşan Fatsa Dernekler Federasyonu ( FADEF) olarak çevremize ilgisiz ve duyarsız olamazdık. Dolayısıyla, Devletle vatandaş arasındaki bağı kuracak en güvenilir Sivil Toplum Kuruluşlarıdır. Gönüllülük esasına dayalı milli dayanışma kampanyasına bizde Fatsa Dernekler Federasyonu olarak Vefa sosyal destek gurubunu oluşturan Fatsa Kaymakamlığı ile iletişime geçerek gereken çalışmaları başlattık. İlk defa;
Yardımseverler ile yardıma muhtaç olan insanlar arasında kurmuş olduğumuz gönüllü yardım köprüsünü genişleterek, “Askıda Ekmek” projesi sayısını 5 e çıkarıp, her gün her fırın dan 50 ekmek olmak üzere toplam her gün 250 ekmeği i ihtiyaç sahipleriyle paylaşılmasına vesile olduk.
Burada asıl amacımız, kimseyi rencide etmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olarak, Fatsalı hayırseverleri, ihtiyaç sahipleriyle ekmeklerini paylaşmasına vesile olmaktır. Yardım seven insanlarımız 05052990386 iletişime geçebilir. Bununla yetinmeyip daha sonra;
Federasyonumuz COVİT-19 virüsünden etkilenen, Sokağa Çıkması kısıtlanan tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması, hayatlarının ve yaşamlarının kolaylaştırılması için, oluşturulan VEFA SOSYAL DESTEK GURUBU tarafından dağıtılmak üzere 52 adet gıda kolisini Kaymakamlığımıza teslim ettik. Bunun yanı sıra kendilerini tanıtan bilgi ve resimlerinden oluşan 90 tane Fatsa sivil toplum kuruluşlarının olduğu takribî 250 sayfalık albümü de Kolilerimizin beraberinde gönderdik.
Dünya, tarihinde ender rastlanan bir süreçten geçiyor. Bütün insanlık, ülkemizde içinde olmak üzere önemli bir süreç yaşıyor. Bu süreçte her birimizin ciddi sorumlulukları var. Bizim daha fazla sorumluluklarımız var. Allah bu virüs belasından ülkemizi ve insanlığı bir an önce kurtarsın.
Dolayısıyla; Bireysel ve küresel olarak yaşadığımız bu olağanüstü bir durumda, ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ anlayışına duyarlı olan başta FADEF başkan vekili Sayın Fatma MADRAN ve Başkan yardımcısı Şule KİBAR’A, üyelerimize, katkı sağlayan diğer herkese her birine ayrı ayrı şahsım ve Fatsa Dernekler Federasyonu yönetimi adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. 14.04.2020
Yakup YEŞİLTAŞ
Fatsa Dernekler Federasyonu
Genel Başkanı

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık