fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Federasyonumuzdan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’ya Ziyaret

789 kez görüntülendi

Federasyonumuzdan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’ya Ziyaret
hemseri bilgi formu

Fatsa Dernekler Federasyonu yönetimi Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’yı makamlarında ziyaret ettiler. Federasyon Başkanımız Yeşiltaş ziyarette Federasyonumuz hakkında şu bilgilere yer verdiler ; 

Sayın Kaymakamım; Bizler Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF) olarak zatıâlinizi ziyaret için buradayız.

Fatsa için, Fatsalılar için, Çocuklarımız için kurulmasına ihtiyaç duyulan, Fatsa Dernekler Federasyonu 18 Mayıs 2016 resmi unvanını alarak oluşumunu gerçekleştirilmiştir.

Bu oluşumun asıl amacı; Fatsa’nın kültürel değerlerinin korunması, yaşatılması, yaygınlaştırılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak,

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla beraber olup, işbirliği yapmak.

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler yapmak ve uygulamak.

Hiçbir siyasi parti görüş ve düşüncesine bağlı olmaksızın kuruluş amaç ve ilkeleri doğrultusunda hareket eden Fatsa Dernekler Federasyonu geniş tabanlı bir sivil toplum olmayı hedeflemektedir.

Bu kuruluşu benimseyen ve sahiplenenler tarafından özverili bir çalışmasıyla bu sayı çok kısa bir zaman içersinde sayısı 17 ye ulaşmıştır.

26 Kasım 2016 olağan genel kurulu yapıldı. Daha sonra iki yıllık strateji planını yaparak yol haritasını belirledi.

Türkiye genelinde sosyal ve kültürel anlamda faaliyet gösteren Fatsa ve mahallelerinin isimlerini taşıyan dernekler arasından doğmuştur. Bu doğuş Pozitif yaklaşımıyla kuruluş amaç ve ilkeleri doğrultusunda mücadelesini yükselterek devam etmiştir. Bundan sonrada devam edecektir.

Bu oluşumun gölgesinde ayrım yoktur, ayrıcalık yoktur. Kavganın, gürültünün, dedikodunun yeri değil, sevginin, saygının, barışın, kardeşliğin ve birlikteliğin gücü vardır.

Sayın Kaymakamım, hedefsiz kuru gürültülerin kaybeden bir tarafı vardır. O da bizler ve bizden sonra gelecek olan çocuklarımız olacaktır.

Dolasıyla birlikte olmak, beraber olmak iri olmak diri olmak bizim insanın özünde vardır. Bizi de ayakta tutan ve tutacak olan bu bilinç ve beraberliğimiz olacaktır.

Fatsa Dernekler Federasyonu Demokrasinin olmazsa olmaz unsuru olarak toplumsal hayatımızın odak noktasında yer almaya başlamıştır. Gücünü üyelerinden alan FADEF dışa karşı dayanışma ve uzlaşmaya her geçen gün daha fazla önem verecektir. Çalışmalarını sabır, insan ve kalite odaklı, çalışma eksenini bozmadan daha geniş bir kesimi uyandıracak tarzda hareket edecektir.

Tüm üye derneklerimizle din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin hep herkese eşit mesafede ve bir arada yaşama iradesinin güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Çünkü bizim dernekler anlayışının temelinde insan vardır. İnsanlarımızın var olduğu her yerde iyilikleri, güzellikleri yaşamak yaşatmak hepimizin görevi olduğunu inanıyoruz.

Sayın bizi kabul dip sabırla dinlediğiniz içi şahsım ve yönetim Kurulu adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

 

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU

YÖNETİM KURLU ADINA

Yakup YEŞİİLTAŞ

Federasyonumuzdan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’ya Ziyaret Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık