fadeedddff
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Fatsa’da “Hamsi Festivali” Düzenlenecek

871 kez görüntülendi

Fatsa’da “Hamsi Festivali” Düzenlenecek
hemseri bilgi formu

Bünyesinde 20 derneği barındıran Fatsa Dernekler Federasyonu, Ağustos 2017 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile, 24 Aralık’ta Fatsa 15 Temmuz Özgürlük Meydanı’nda Hamsi Festivali Düzenlenmesi kararlaştırıldı. Federasyonumuz, kamu kuruluşları, özel sektör ve stk larla görüşmelerini yürüterek devam etmektedir.
Bu festivale yaklaşık olarak 10.000 kişinin katılması öngörülmektedir. Bu kapsamda, 5 ton hamsi ikram etmeyi planlamaktayız. Festivalde, Fatsa ve çevre ilçe belediyeleri tarafından, başta Fatsa olmak üzere, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Kabataş, Korgan, Kumru Belediyelerince stantlar kurulacak ve bu stantlarda bölgemizin ürünleri ve değerlerinin ulusal ve uluslararası çevreye tanıtımının da yapılması sağlanacaktır. Bir gün sürecek olan festival kapsamında “hamsi yemekleri yarışması, Karadenizli balıkçı ve hamsi fıkraları, yöresel halkoyunları, mehteran konseri, karagöz Hacivat gösterileri yapılacaktır. TRT sanatçıları ve yerel sanatçılar da gün boyu sahne alacaktır. ÇAYKUR ve DOĞUŞ Çay olmak üzere 2 çay tırı da, tanıtım amacıyla program boyunca çay ikramında bulunacaktır.
Festivalin hazırlanmasında başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Kaymakamlığı, Ordu Üniversitesi ve Fatsa Belediyesi ve yukarıda isimlerini belirttiğimiz ilçe Belediyeleri ve özel sektör kurum ve kuruluşları her biri kendi imkânlarıyla büyük oranda katkı ve destekte bulunarak iş birliğimiz sürmektedir. Bizimle işbirliği yaparak devlet, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör kuruluşlarıyla “devlet-vatandaş” kaynaşmasının en güzel örneğini ortaya koymaktayız. Bu birlikteliğin ilçemiz ve çevre ilçeler adına yapılacak olan diğer organizasyonlarda devam etmesi en büyük temennimizdir.
Festivalin gerçekleştirilmesi ve başarıyla tamamlanmasına kadar, basın-yayın ve kamuoyu bilgilendirmeleri, ayrıca programa katılım davetiyeleri ve düzeni, FADEF Başkanlığı ve onun görevlendireceği kişi veya kişiler tarafından yürütülecektir. 13/11/2017

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yakup YEŞİLTAŞ
FADEF Genel Başkanı
Festival Hazırlık Komisyonu Adına.

Fatsa’da “Hamsi Festivali” Düzenlenecek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık