fadeedddff
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Fatsa Dernekler Federasyonu’muz (FADEF) Kongresini Yaptı

1.030 kez görüntülendi

Fatsa Dernekler Federasyonu’muz (FADEF) Kongresini Yaptı
hemseri bilgi formu

Fatsa Dernekler Federasyonu’muz (FADEF)  Tuzla Nikah Sarayında gerçekleştirilen kongreyle, yeni yönetimini seçti. Federasyonumuzun ilk kongresinde Yakup Yeşiltaş başkan seçilirken yeni yönetim güvenoyu aldı.

Kongremiz Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve tek listeyle gidilen kongrede delegelerimizin oyunu alan Başkan Yakup Yeşiltaş başkan seçildi.

Kongrede bir konuşma yapan Başkan Yakup Yeşiltaş, Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF)  olarak 17 derneğin birlikteliğiyle Fatsa Dernekler Federasyonu’nu oluşturduklarını ve Türkiye genelindeki hemşerileriyle ve dernekleriyle bir araya geleceklerini ve kültürlerini gelecek nesillere taşıyacaklarını ifade etti.

Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF)  Başkanı Yakup Yeşiltaş konuşmasında, “ Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya, Tuzla Ordulular Dernek Başkanı Mehmet Irmak’a, Tuzla Fatsalılar Dernek Başkanı Azmi Kavcı’ya, Hatipliler Dernek Başkanı Mustafa Kaygın’a ve diğer dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşları, insanlarımızın yalnız başlarına yapamadıklarını bir araya gelerek yapan kuruluşlardır. İşte bu kuruluşlarda dayanışma vardır, kaynaşma vardır ve birliktelik vardır. Sivil toplum kuruluşları sadece toplumun sesi, gözü, kulağı değil, aynı zamanda sorunların çözümüne katkı sağlayan ve proje üreten kuruluşlardır. Demokrasilerde siyasi partiler olmazsa olmazı ise, sivil toplum kuruluşları da demokrasinin olmazsa olmazıdır. Sivil toplum kuruluşları toplumsal hayatımızın olmazsa olmazıdır. Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF); Fatsalılar için, Fatsa için, geleceğimiz için, birlik ve beraberliğimiz için kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 7 tane dernekle kurulan Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF), bugün 17 dernekle genel kurulunu gerçekleştiriyor” dedi.

Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF)  Başkanı Yakup Yeşiltaş, konuşmasında yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF) ilk kongresine davetli olarak katılan AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar da yaptığı konuşmada, “ Fatsa ilçemiz dernekler konusunda her zaman geride kalmıştır. Bugün burada hepimiz birlikte bir adım atıyoruz. İnşallah bu derneğimiz vatana millete hayırlı hizmetler yapacaktır. Hep birlikte el birliğiyle İstanbul merkez olmak üzere, tüm Türkiye’deki ve Fatsa ilçemizde ki derneklerimizle birlikte çalışacağız. Dernek işi bir gönül işi, siyasette de olduğu gibi. Buradaki dernek başkanlarımız bu işi gönülden yapıyor. Zamanından, parasından, ailesinden ödün vererek yapıyor. Dernekler dedikodu yuvası olmamalıdır. Kim iyi hizmet ediyorsa delegeler zaten onu seçecektir. Fatsamızın ekonomik nüfusu 150 bini geçmektedir. Yazın bu nüfus 250 bini buluyor. Ben Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF)  olağan genel kurulunun hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah hayırlı hizmetler yaparız” dedi.

Konuşmaların ardından geçilen kongrede Yakup Yeşiltaş ve yönetimi tek tek sahneye davet edilerek, üyelere tanıtılırken kongre toplu resim töreninin ardından sona erdi.

Kongerimizden Kareler ;

15202610_1305813152782250_1016552530646946473_n 15241184_1305813912782174_528416724094660539_n

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık