fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

712 kez görüntülendi

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
hemseri bilgi formu

18 Mayıs 2016 tarihinde resmi unvanını alarak kuruluşunu gerçekleştiren Fatsa Dernekler Federasyonu 5 Haziran 2016 günü ilk toplantısını gerçekleştirdi.

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANIMIZ YAKUP YEŞİLTAŞ: “İSTANBUL’DA FATSALI HEMŞERİLERİMİZLE BİR ARAYA GELİP ORTAK SORUNLARIMIZI İLGİLİ VE YETKİLİ YERLERE TAŞIMAK, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE ORTAK PROJELER ÜRETMEK VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İÇİN KURULDUK”

  Fatsa kökenli derneklerin bir araya gelerek oluşan Fatsa Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu kendi aralarında yaptıkları toplantıda görev bölümünü yaptı.

 Derneğin Genel Başkanı Yakup Yeşiltaş olurken Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Irmak, Abdulkadir Tiken, Mustafa Kaygu, Faruk Bilgili ve Osman Gülmez, Saymanlığa Mahmut Ağlık, Genel Sekreterliğe Resul Tepecik getirildi.

 

“FEDERASYONUMUZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN PERÇİNLEŞMESİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN KURULMUŞTUR”

Fatsa Dernekler Federasyonunun kuruluş amacı ile ilgili bir açıklama yapan Genel Başkan Yakup Yeşiltaş, “Bizim yaşadığımız coğrafya yıllardır bir arada yaşama kültürünün hep ön planda olduğu insanların birbirlerini sevip, hoşgörü ile yaklaştığı topraklar olmuştur. Bu kültür çok eski yıllara dayalı bir mirasa sahiptir. Birlikte olmak beraber olmak iri olmak ve diri olmak bizim insanımızın özünde vardır ve var olmaya devam edecektir. Bizleri ayakta tutan ve tutacak olan da bu bilincimiz ve beraberliğimiz olacaktır. Dolayısıyla, hepimizin ortak hikâyesi mücadelelerle dolu hayat hikâyesidir. İşte ilk neslin verdiği bu mücadelenin bizlerden sonra gelecek nesle de tecrübe olarak yansıması gerekir. Bu tecrübe mirası da ancak bu ve buna benzer güzide topluluklar vasıtası ile mümkün olacağını düşünüyoruz. Bu vesile ile, Fatsa adına çocuklarımız adına geleceğimiz adına birliğimiz ve beraberliğimiz adına kurulmasına ihtiyaç duyulan Fatsa Dernekler Federasyonu, 18 mayıs 2016 tarih itibariyle resmi unvanını alarak kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 15 gün sonra 5 haziran Pazar günü ilk toplantısını yaparak yol haritasını belirlemiştir. Fatsa’nın kültürel değerlerini yaşatmak, tanıtmak, korunmasına ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak, Fatsa Dernekler Federasyonuna bağlı üyelerinin çalışma ve uygulamalarına yardımcı olmak, İstanbul’da Fatsalı Hemşerilerimizi bir araya gelip ortak sorunlarımızı ilgili ve yetkili yerlere taşımak, Kamu kurum ve kuruluşları ile ortak projeler üretmek ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmak, Hiçbir siyasi parti, görüş ve düşünceye bağlı olmaksızın, kendi amaçları ve ilkeleri doğrultusunda hareket edecek olan Fatsa Dernekler Federasyonu demokratik bir kuruluş olup, Birlik ve beraberliğimizin perçinleşmesine katkı sağlamak için kurulmuştur. İlk toplantısını yapan Fatsa Dernekler Federasyonu”nun kuruluşu, Fatsa ve Fatsalı hemşerilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bize ev sahipliği yapan Yukarı Tepe Mahallesi Derneği Başkanı Mahmut Ağlık, Bülent Topcu ve arkadaşlarına, şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum” dedi.

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU YOL HARİTASINI BELİRLEDİ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık