fadeedddff
DOLAR: TL
EURO: TL

Fatsa Dernekler Federasyonu Bahar Kalkanı Harekâtı Basın Açıklaması

258 kez görüntülendi

Fatsa Dernekler Federasyonu Bahar Kalkanı Harekâtı Basın Açıklaması
hemseri bilgi formu

Basın Açıklaması:

Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, Suriye rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Sınırlarımızda terörist yapılanmaların oluşmasına izin vermemek, sınırlarımızın geleceğini güven altına almak bizim en doğal hakkımızdır.

Suriye rejimine karşı, kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin. Allah şanlı ordumuzu ve Mehmetçiğimizi çıktığı bu kutsal vazifede ve mücadelede muzaffer eylesin.

Kahraman askerlerimize alçakça yapılan saldırı sonucunda 34 askerimizin şehit edilmesiyle, başlatılan ‘Bahar Kalkanı’ harekâtıyla da, bu bedeli, kahraman ordumuz ödetmeye başlamıştır. Şunu herkes bilmeli ki ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Vatan mevzubahis olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. Bir ve beraber oluruz. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerinin ve bağımsızlığının korunmasını, Mehmetçiğimizin mukaddes canını her şeyin üstünde tutuyoruz.

Tüm Dünya Suriye’de 21. yüzyılın en acımasız insanlık dramını film seyreder gibi yalnızca izlemekle yetiniyor. Onlarca devletin kozlarını paylaştığı vekâlet savaşları yürüttüğü bu coğrafya bizim kökleri çok derinlere dayanan kader ve keder birlikteliğimizin olduğu ana yurtlarımızdan biridir.

Savaşın en büyük mağduru olan sivillerin, kadın ve çocukların Bombaların altından kaçan on binlerce sivil, her şeye rağmen ayakta kalabilmek için vicdan sahiplerinin desteklerini bekliyor. Çocukların donma tehdidiyle karşı karşıya kaldığı bu insanlık dramına sessiz kalmamalıyız. Ülke olarak dünyanın birçok yerindeki mazlum coğrafyalara ve mağdur insanlara yardım elimizi uzattık ve uzatmaya devam ediyoruz.

 41 üye derneği olan Fatsa Dernekler Federasyonu vicdan sahibi insanlar olarak diyoruz ki, yeryüzünde fesat çıkaranlara, savaş çıkaranlara, kandan ve savaştan beslenenlere inat, insanları yerinden yurdundan edip ölüme terk edenlere inat, vicdansızlara inat, bizler yeryüzünün vicdanı olalım. Yine dün olduğu gibi bugün de kadını, erkeği, genci, yaşlısı milletimizin her bir ferdiyle bayrağımızı indirmeyecek, ezanımızı dindirtmeyeceğiz. Vatanımızı çiğnetmeyeceğiz.03.03.2020

Yakup YEŞİLTAŞ

Fatsa Dernekler Federasyonu

Genel Başkanı

 

Fatsa Dernekler Federasyonu Bahar Kalkanı Harekâtı Basın Açıklaması Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık