fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

DEĞERLERİMİZ ÖNEMLİDİR

219 kez görüntülendi

DEĞERLERİMİZ ÖNEMLİDİR
hemseri bilgi formu

 

Toplumu ayakta tutan millî ve manevî değerlerimizdir. Bu değerler, bizim birlik, beraberlik ve toplumsal dayanışma içerisinde yaşamamızı ve milli kimliğimizle tarih sahnesinde yer almamızı sağlamaktadır. Buda ancak, söz konusu değerleri gelecek kuşaklara aktardığımız oranda varlığımızısürdürülebiliriz.

Tarih, bize milli ve manevi değerlerine sahip çıkmayan ve başka toplumları körü körüne taklit edip milli şahsiyetlerini kaybedenlerin silinip yok olduklarını göstermektedir. Bu yüzden, bir toplumu içten yıkmak isteyenler, inanç, ahlak ve milli değerleri yok etmeyi hedef olarak seçmektedirler.

Sevgi, saygı ve fedakârlığın geliştirilmesinde, toplum hayatımızın ahenkli ve sağlam bir şekilde devam ettirilmesinde, gençlerimizin ve çocuklarımızın yetiştirilmesinde, manevi değerlerimizin ve milli kültürümüzün katkısı büyüktür. Özellikle genç kuşakları bu değerler çerçevesinde eğitmek ve yetiştirmek oldukça önemlidir.

Bunun için kültürel mirasımızdan, dini anlayış ve heyecanımızdan kaynaklanan değerlerimizi yaşatmaya ve bu değerlerimizi genç kuşaklara aktarmaya çalışmalıyız.Dini ve milli değerlerimizle çelişen başka kültürlerin örf ve adetlerini körü körüne taklit ve özentiden kaçınmalıyız.

Çünkü Milli ve manevi değerlerimize ters düşen eğlence ve adetler, kültürel tahribata yol açmakta, bizleri millî kimliğimizden uzaklaştırmaktadır.

Dolayısıyla; Aile, iyi ya da kötü tohumların yetiştiği ortamdır. İnançlar, dini ve ahlaki değerler örf ve adetler hep aile içinde kazanılır. Bir toplumun gücü, nüfusunun çokluğu veya yüzölçümünün genişliği ile değil, o toplumu oluşturan ailelerin sağlam ve sağlıklı değerlere sahip olması ile orantılıdır. Aile yapısı sağlam olmayan bir toplumun, uzun ömürlü olamayacağı açıktır.

Bu itibarla geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, milli, manevî ve kültürel değerlere uygun yetiştirmek, anne-baba eğitimci ve toplum olarak hepimizin görevi olduğuna inanıyoruz.

Saygılarımla.

Yakup YEŞİLTAŞ

Fatsa Dernekler Federasyonu

Genel Başkanı

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık