fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Ordu Üniversitesi Yeni Rektörü Ali AKDOĞAN’A Hayırlı Olsun Ziyareti

251 kez görüntülendi

Ordu Üniversitesi Yeni Rektörü Ali AKDOĞAN’A Hayırlı Olsun Ziyareti
hemseri bilgi formu

2016 yılında, Kültürümüzü yaşamak yaşatmak paylaşmak için sivil toplum kuruluşlarıyla beraber birlikte hareket etmek için, birlik ve beraberliğimize katkı sağlamak için kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler üretmek sosyal ve kültürel anlamda faaliyet gösteren derneklerle Fatsa Dernekler Federasyonun Kuruluşunu gerçekleştirdik. Kuruluşumuzun üçüncü yılında şu an itibariyle 42 dernekle beraber amaç ve ilkeleri doğrultusunda, çalışmalarımız sürdürüyoruz.
Fatsa’da birçok projelerin yanında, Sivil Toplum Kuruluşları Albümü ve 10.000 katıldığı Fatsa Hamsi Festivalini gerçekleştirdik. 17 Kasım ve 2019 yılında 20 bin kişilik Fatsa Hamsi Festivalinin alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz.
Bu konuda sizin de katılım konusunda desteğinizi bekliyorum.
Çünkü biz ilçemizi, ilimizi, bölgemizi, devletimizi ve milletimizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Ülkemiz çok önemli kritik ve hassas bir süreçten geçtiği bu günlerde, daha çok birlikteliğe ihtiyacımız var. İnsanca yaşamanın, huzura kavuşmanın tek yolu birlik ve beraberlikten geçer. Onun için birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız. Unutmayalım ki, bizleri ayakta tutan ve tutacak olanda bu bilincimiz ve beraberliğimiz olacaktır. Logosu güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak, insanların gönlünde yer tutmak bir başarıdır. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, hangi makam ve mevkide olursak olalım, toplum içinde hangi sıfatla yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar, güzel bir şey yoktur.
Sayın Rektörüm, Üniversitemizin Esas görev alanı, bilimin merkezi olma yolunda kararlı adımlarla bu zamana kadar ilerlemiş olup, bundan sonrada Üretilen bilimsel bilgiyi insanlığın ve ülkemizin hizmetine kazandırmanızı, Üreten nesiller yetiştirmenizi, üniversitemizi diğer üniversitelere kıyasla hatırı sayılır üniversiteler seviyesine getirmenizi temenni ediyorum.
1-Talep; Ünye iktisat fakültesin de öğrenci kontenjanı 215, Fatsa Deniz Bilimleri fakültesinde ise kontenjan 45 Arada 175 kontenjan farkı vardır. Buda
Fatsa Dernekler Federasyonu olarak, Fatsa adına, Fatsalılar adına, Fatsa Mühendislik fakültesinin açılmasını talep ediyoruz.
2-Üniversitemizde; Ordu tarih ve kültür araştırmalar merkezinin üniversite kurulmasını talep ediyoruz.
Çünkü bölgemizde yapılan arkeolojik kazılar sonucunda çok değerli, Türkiye de ilk olma özelliği höyükler var, sit alanları ve kazı çalışmaları var. Buralara yerli ve yabancı turistler gelmektedir. Buraların tanıtılması korunması, bilgi kirliliğine meydan verilmemesi, paylaşılması için profesyonel olarak üniversitemiz devreye girmelidir.

 

Ziyaretimizden Kareler ;

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık