fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Federasyonumuzdan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına Ziyaret

227 kez görüntülendi

Federasyonumuzdan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına Ziyaret
hemseri bilgi formu

Sayın Başkanım
Sayın Başkanım, Bize zaman ayırdığınız için, şahsım ve Fatsa Dernekler Federasyonu adına teşekkür ediyor, yeni görevinizin hayırlı olmasını diler, başarılar temenni ederim. Aziz şehitlerimizi hayırla yâd ediyor gazilerimize Allahtan acil şifalar diliyorum. Sizin de yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun diyor başarılar temenni ediyorum.
Sayın Başkanım, Biz ilçemizi, ilimizi. Bölgemizi, devletimizi milletimizi ve ülkemizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Ülkemiz çok önemli kritik ve hassas bir süreçten geçtiği bu günlerde, daha çok birlikteliğe ihtiyacımız var. İnsanca yaşamanın, huzura kavuşmanın tek yolu birlik ve beraberlikten geçer. Onun için birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız. Unutmayalım ki, bizleri ayakta tutan ve tutacak olanda bu bilincimiz ve beraberliğimiz olacaktır. Logosu güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak, insanların gönlünde yer tutmak bir başarıdır. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, hangi makam ve mevkide olursak olalım, toplum içinde hangi sıfatla yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar, güzel bir şey yoktur.
Bu duygularla, Fatsa Dernekler Federasyonu olarak. Fatsa da on beş Temmuz Özgürlük meydanından on bin kişiye ekmek arası hamsiyi helvasıyla birlikte ikram ederken, Yaklaşık beş bin kişiye İki noktada da gün boyu çay ikramı yaptık. ’’ HAMSİ FESTİVALİ FATSADA YAŞANIR’’ sloganıyla 24 Aralık 2017 de gerçekleşen festivali Fatsa da ilk defa Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve Özel sektör işbirliği ile Devlet vatandaş kaynaşmasının bir örneğini gerçekleştirdik.
Çünkü hamsi gerek kültürümüzde gerek sosyal yapımızda gerekse ekonomimizde önemli bir yeri var. Burada önemli olan hamsi yemek değil, bir kültür etrafında buluşabildiğimizi ifade etmektir. Bu festivalin asıl amacı bölgemizin kültürünü, tarihini, ürünlerini tanıtmak, aynı zamanda farklı kültürleri bir araya getiren önemli etkinlik olacak. Hamsi Fatsa’mızın ve bölgemizin, en önemli ürünlerinden biridir. Fatsa’da birincisi yapılan hamsi festivalini ikinci sinide yaparak geleneksel hale getirmek ve genişleterek hamsinin anayurdu olan Fatsa’nın daha fazla ön plana çıkartmak istiyoruz.
Bu konuda Sayın Başkanım sizlerin de desteğini bekliyoruz.
Kültürümüzü yaşamak yaşatmak için sivil toplum kuruluşlarıyla beraber birlikte hareket etmek için, birlik ve beraberliğimize katkı sağlamak için kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler üretmek adına kurulan Fatsa Dernekler Federasyonun Kuruluşundan bu zamana kadar, kuruluş amaç ve ilkelerine uyum sağlayamayan ve sosyalleşmekte zorlanan bazı üyelerimizin yol ayrılığı bizleri daha da güçlü kılmıştır.
Üçüncü yılımızda 42 dernekle beraber yolumuza azim kararlılıkla devam ediyoruz.
Sayın Başkanım Federasyonumuz yerel kamuoyu oluşturulmasında etkin rol üstlenmeyi, sürdürülebilir kalkınmayı, yerel demokrasinin güçlendirilmesine katkı sağlamak için yönlendirici, bilgilendirici ve organize edici kurumsal bir yapıya kavuşmak hedeflerimiz arasındadır. ,
TALEPLERİMİZ
Trafik kazalarında kaybedilen her bir canın, sönen her bir ocağın yürekleri ağlatıyor. Yolda kaybedilen vaktin telafisi mümkündür ama yitip giden canların, çekilen acıların telafisi kesinlikle yoktur.
Fatsa bölgesinde hız sınırlamaların tekrar gözden geçirilmesi.
Fatsa Büyük Sanayi ile Özel sanayi arasında gidişli gelişli yan yolun çok acilen açılması.
Ünye-Ordu üniversitesi arasında Belediye otobüs hattının açılması. (Mevcut çalışanlar da bu proje dâhil edilmesi )

Hilmi GÜLER: Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Yakup YEŞİLTAŞ ve yönetimiyle Fatsa’nın sorunlarını konuştuk diyen Hilmi Güler Hamsi Festivaline destek vereceğini belirtti. Başkan festivalin kayıt altına alınmasını yani rekorlar kitabına girmesini istedi. Proje getirin onaylayalım. Siz yönetin ben yönlendireyim. Hep birlikte Fatsa Orduyu yönetelim. Hizmet edelim dedikten sonra tüm katılımcılara söz hakkı verilerek tek tek dinledi ve soruları cevaplandırdı.

Fatsa Belediye Başkanı; İbrahim Etem Kibar ise Fatsa hamsi festivalinin yapılması gerekli olduğunu ve bu konuda kendisinden destek vereceğini belirtti. Fatsa Cumhuriyet Meydanında en kısa zaman içinde sonuçlanacağını belirten kibar toplantıdan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık