fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Federasyonumuza Yeni Katılan Derneklerimiz

304 kez görüntülendi

Federasyonumuza Yeni Katılan Derneklerimiz
hemseri bilgi formu

1-Fatsa İlçesini Kalkındırma Kültür Sanat Turizm ve Müze Derneği
2-Fatsa Bolamanlılar Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği

Fatsa Dernekler Federasyonu’nun (FADEF) içerisinde; fikri, düşüncesi, ideolojisi, mezhebi ve inancı ne olursa olsun, bir aidiyet olgusu misyonu hâkimdir. Hangi düşüncede, hangi fikirde olursa olsun, federasyon, üye derneklerimizin üzerinde bir çadır gibidir. Güneş örtü gibi, o örtünün gölgesinde ve altında kendisini foto grafik olarak ait hissetme duygusu içerisinde olduklarını görüyorum. Netice itibariyle, esas olan insani değerler, insani vasıflar ve insani kriterler ön plandadır. Fatsa Dernekler Federasyonu olarak da bunu çok önemsediğimizi de belirtmek istiyorum.
Çünkü bizim çatının altında ayrım yoktur, ayrımcılık yoktur, ötekileştirme yoktur. Sevginin dayanışmanın, gönüllüğün ve birlikteliğin gücü vardır. Var olmaya da devam edecektir. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Dolayısıyla, Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün kaynaşma ve dayanışma günüdür. Fatsalı olmak bizim için ortak değerdir, ortak buluşma noktamızdır.
Kültürümüzü yaşamak yaşatmak için sivil toplum kuruluşlarıyla beraber birlikte hareket etmek için, birlik ve beraberliğimize katkı sağlamak için kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler üretmek adına kurulan Fatsa Dernekler Federasyonun Kuruluşundan bu zamana kadar, kuruluş amaç ve ilkelerine uyum sağlayamayan ve sosyalleşmekte zorlanan bazı üyelerimizin yol ayrılığı bizleri daha da güçlü kılmıştır.
Üçüncü yılımızda 42 dernekle beraber yolumuza azim kararlılıkla devam ediyoruz.
FADEF olarak kısa sürede tüm derneklerimize ulaşıp gücümüzü artırmak istiyoruz. Dolayısıyla daha fazla dernek ve delegelere ulaşmak, federasyonumuza yeni bir heyecan ve güç kazandıracaktır. Bunun için vefalı arkadaşlarımızla bu zamana kadar özverili olarak çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz. Kartopu gibi olan federasyonumuzun aldığı kararlarla çığ gibi büyütmeye çalışıyoruz. Büyümeye de devam edeceğine inanıyoruz. İki tane birbirinden değerli derneklerimiz gücümüze güç katmışlardır. Dernek sayısı, önümüzdeki günlerde daha da artacağına inanıyoruz.
Fatsa Dernekler Federasyonu’na (FADEF) bu zaman kadar gücümüze güç katarak sinerji oluşmasına vesile olan, katkı ve destek veren tüm delegelere, dernek başkanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Yakup YEŞİLTAŞ
Fatsa Dernekler Federasyonu
Genel Başkanı

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık