fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Fatsa’da Organik Ürünler Pazarı Açıldı

713 kez görüntülendi

Fatsa’da Organik Ürünler Pazarı Açıldı
hemseri bilgi formu

Ordu’da, eko turizm faaliyetlerinin başladığı ve yaygınlaşarak devam ettiği Fatsa’nın Kabakdağı Mahallesi’nde Vali Seddar Yavuz’un katılımı ile organik ürünler pazarı açıldı.

Kabakdağı Mahallesi meydanında kurulan organik ürünler pazarının açılışında bir konuşma yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Övgüyle takip ettiğim, sürekli bilgi aldığım ve gerçekten Ordu’da eko turizmin merkezi haline gelen Kabakdağı Mahallemizde bulunmaktan ayrı bir mutluluk duyuyorum. Valilik olarak, Ordu’da turizmin gelişmesi noktasında çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz. Kabakdağı’nı gördükten sonra buraya neler yapabiliriz onu konuşacağız. Burası ile ilgili yapılması gerekenleri hep beraber yapacağız. Hiç endişeniz olmasın. Bu şehir çok daha iyi noktalara gelecek. Sizlerin gayreti, çabası her türlü takdirin üzerinde. Buradaki tarihi evleri de çok beğendim. Çok otantik ve çok dikkat çekici, herkesi kendisine cezbedecek güzellikte. Türkiye’de birçok yer gezdim, dünyada birçok yer dolaştım ama bu evleri çok beğendiğimi açıkça söylemek isterim. Böyle bir atmosferde insanlar yaşamak ister, vakit geçirmek isterler. Sizler gibi misafirperverliği üst seviyede, iletişime açık insanların bulunması da ayrı bir şans. Çünkü bu olmadan bir turizm faaliyeti yapabilmek mümkün değil. Sizleri tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Valilik olarak bizim üzerimize düşen ne varsa yanınızda olduğumu bir kez daha söylemek istiyorum” dedi.

 

Konuşmanın ardından, açılışı yapılan organik ürünler pazarındaki stantları gezen Vali Seddar Yavuz, yöresel organik ürünler hakkında bilgi aldı.

Vali Seddar Yavuz, Kabakdağı’nda bulunan tarihi evleri de ziyaret ederek incelemede bulundu. Ev sahiplerinden, evlerin özellikleri hakkında bilgi alan Vali Yavuz, mahallede eko turizm faaliyetlerine öncülük eden ve turizmci Güven Özel’in ev pansiyonunu da ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Açılışı, Turizm Haftası’na denk getirilen organik ürünler pazarının açılış programına Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, eşi Türkan Yapıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Kabakdağı Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Beşik, Kırsal Turizm Derneği üyeleri, davetliler ve yöre sakinleri katıldı. –

Kaynak : Son Dakika 

Fatsa’da Organik Ürünler Pazarı Açıldı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık