fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

Fatsa Ekmeğini Paylaşıyor!

1.552 kez görüntülendi

Fatsa Ekmeğini Paylaşıyor!
hemseri bilgi formu

Paylaşmak ve yardımlaşmak Toplumsal gerekliliğine inandığımız, oldukça güzel duygulardır. Bu duygular insanlarımızın mutlu ve huzurlu olmalarını sağlar. Dolayısıyla, muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamak, onlara yardım etmek, onların da mutlu olmalarını sağlamak bu toplumun ulvi bir görevi olsa gerek.

Osmanlı geleneğimizden yola çıkarak, Fatsa Ekmeğini paylaşıyor sloganıyla, “Askıda Ekmek Var” projenin hayata geçirilmesi için bugün Fatsa’da Beyaz fırında beyaz bir sayfa açmak için bir aradayız.

Fatsa Dernekler Federasyonu olarak, yardım severler ile yardıma muhtaç olan insanlar arasında gönüllü yardım köprüsü kurmaya çalışıyoruz.

Bu proje ile hayırseverler, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden, onlarla ekmeklerini paylaşacak bir zemini hazırlayarak, böylece toplumun huzuruna da bir nebze olsun katkı sağlanmış olacaktır.

Bugüne kadar başta Fatsa Hamsi Festivali olmak üzere birçok sosyal projeye imza atan Fatsa Dernekler Federasyonu, şimdi de “Askıda Ekmek var” projesini hayata geçirerek, Fatsalı hemşerilerimizin ekmeğini ihtiyaç sahipleriyle paylaşılmasına vesile olacaktır. Bir nevi veren el ile alan eli bir araya getirmiş olacaktır.

Amacımız kimseyi rencide etmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmaktır. Verende, alanda kimliği belli olmayacak. Vatandaşlar ekmek alırken bir ekmek parası fazla vererek ihtiyaç sahibi öğrenci veya vatandaşlara yardımcı olacaklardır.

İlçemizde satılan ekmeğin yüzde biri zaruret içinde olan vatandaşlarımıza ulaşabilirse bu bizim için büyük bir mutluluk olacaktır. Biz bu projeyle sadece ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ücretsiz ekmek ulaştırılmasını sağlamakla kalmayıp, Aynı zamanda yardım etmek duygusu ile dolu toplumsal sorumluluğunun bilincinde olan insanlarımızın göremediği insanlara, onların onurunu incitmeden yardım yapabilme imkânı sağlıyoruz.

Fatsa Dernekler Federasyonu tarafından hazırlanan, Toplumsal dayanışmanın en güzel örneği olan, Askıda Ekmek projesinin Fatsa da tüm fırınlara yayılması temennisiyle, tüm vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olsun.

Yakup YEŞİLTAŞ

Fatsa Dernekler Federasyonu

Genel Başkan

Fatsa Ekmeğini Paylaşıyor! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Yusuf Haldun Tarak dedi ki:

    Bu tip yardımlaşma faaliyetlerine geniş katılımın sağlanabilmesi için yönetmelikler çerçevesinde internet ortamına da yayabilirseniz daha çok bağış ve yardım toplayarak daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yukarı Çık