fadeedddff
DOLAR: 8.41 TL
EURO: 10.0 TL

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

654 kez görüntülendi

FATSA DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI
hemseri bilgi formu

Bünyesinde 42 derneği barındıran Fatsa Dernekler Federasyonu, 2 Eylül 2019 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile 2. inci Fatsa hamsi festivali komitesi oluşturulup 17 Kasım’da 2019 da Fatsa 15 Temmuz Özgürlük Meydanı’nda Hamsi Festivali Düzenlenmesi kararı alınmıştır. Fatsa 2.nci Fatsa Hamsi Festival Komitesi, kamu kuruluşları, özel sektör ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla görüşmelerini yürüterek çalışmalarına devam edecektir.
Bu festivale yaklaşık olarak 20.000 kişinin katılması öngörülmektedir. Bu kapsamda, 10 ton hamsi ikram etmeyi planlamaktayız. Festivalde, Fatsa ve çevre ilçe belediyeleri tarafından, başta Fatsa olmak üzere, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Kabataş, Korgan, Kumru Belediyelerince stantlar kurulacak ve bu stantlarda bölgemizin ürünleri ve değerlerinin ulusal ve uluslararası çevreye tanıtımının da yapılması sağlanacaktır. Bir gün sürecek olan festival kapsamında “En güzel hamsi yemekleri yapma yarışması, En fazla hamsi yeme yarışı, Kermes, Panel, yöresel halkoyunları, mehteran konseri, TRT sanatçıları ve yerel sanatçılar da gün boyu sahne alacaktır. ÇAYKUR çay tırı da, tanıtım amacıyla program boyunca çay ikramında bulunacaktır.
Festivalin hazırlanmasında başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Kaymakamlığı, Ordu Üniversitesi ve Fatsa Belediyesi ve yukarıda isimlerini belirttiğimiz ilçe Belediyeleri ve özel sektör kurum ve kuruluşları her biri kendi imkânlarıyla büyük oranda katkı ve destekte bulunarak iş birliğimiz sürece katkı sağlayacaktır. Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör kuruluşlarıyla “devlet-vatandaş” kaynaşmasının en güzel örneğini ikinci kez ortaya koyulmuş olacak. Bu birlikteliğin ilçemiz ve çevre ilçeler adına yapılacak olan diğer organizasyonlarda devam etmesi en büyük temennimizdir.
Festivalin gerçekleştirilmesi ve başarıyla tamamlanmasına kadar, basın-yayın ve kamuoyu bilgilendirmeleri, ayrıca programa katılım davetiyeleri ve düzeni, Fatsa Hamsi Festival Komitesi ve onun görevlendireceği kişi veya kişiler tarafından yürütülecektir. 13/09/2019
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yakup YEŞİLTAŞ
Fatsa Dernekler Federasyonu
Genel Başkan

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık